MAS Hranicko > Konference o vzdělávání na Hranicku

Konference o vzdělávání na Hranicku

3. 10. 2017

Ve středu 27. září 2017 se v LD Moravan v Teplicích nad Bečvou sešli zástupci vedení města Hranice, ostatních zřizovatelů a ředitelů vzdělávacích institucí na Hranicku, aby zhodnotili nedávno ukončený projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro území SO ORP Hranice (MAP pro Hranicko) a dohodli se na tom, jak na tento projekt navázat, aby byl co nejvíce užitečný a pomohl i nadále rozvíjet oblast vzdělávání v našem regionu.

Moderátorka konference paní Silvie Pýchová, která aktivně spolupracuje ve dvou MAPech, se podělila o své zkušenosti a jako zkušená facilitátorka pomohla rozproudit debatu o problémech v našem regionu.

Účastníci se shodli na tom, že je třeba podporovat vzdělávací instituce nejen v tom, aby měly kvalitní zázemí, ale aby se  v nich zvyšovala kvalita vzdělávání, aby v nich vládla pozitivní atmosféra a rostla tak důvěra rodičů v kvalitu škol. Spolupráce všech aktérů v území přinese důležité informace o potřebách škol, všechny subjekty si mohou navzájem předávat příklady dobré praxe a vzájemně se inspirovat tak, aby ze všech žáků mohli vyrůst silní, sebevědomí a vyzrálí lidé uplatitelní na trhu práce.

Informace o konferenci můžete shlédnout i v reportáži Hranického televizního zpravodajství.

 

 

Mgr. Hana Gaďurková

h.gadurkova@regionhranicko.cz

Dokumenty ke stažení

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU