Pro média > Zprůjezdněný úsek Cyklostezky Bečva ze Skaličky až do Hustopeč

Zprůjezdněný úsek Cyklostezky Bečva ze Skaličky až do Hustopeč


Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/doc/www.regionhranicko.cz/www/pro-media-detail.php on line 78

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/doc/www.regionhranicko.cz/www/pro-media-detail.php on line 79
Problematický úsek Cyklostezky Bečva, který bývá v létě těžko prostupný, kvůli husté vegetaci, se rozhodly zprůjezdnit starostky obcí Skalička, Špičky a městyse Hustopeče nad Bečvou. Od lávky u osady Na Kačeně až Hustopečským štěrkopískům je cyklostezka vedoucí podél Bečvy v létě velmi těžko prostupná a projíždějící cyklisté zde musí zpravidla z kola sesednout, nebo volit trasu úplně někudy jinudy. Z vlastní iniciativy zorganizovaly starostky tří zmiňovaných obcí dvoudenní akci. Převážně zaměstnanci obcí nebo lidé vykonávající veřejně prospěšné práce za pomoci křovinořezů a vyžínaček prosekávali hustou vegetaci a kopřivy. Začali směrem od Kačeny k Miloticím nad Bečvou a z druhé strany jim šla naproti hustopečská parta.
Cyklisté a turisté se tak již nemusí bát, že se na tomto úseku Cyklostezky Bečva ztratí v neprostupném porostu nebo minimálně popálí o kopřivy.
Tímto patří dík paní Petře Kočnarové, Nadě Polednové, Júlii Vozákové, ale také těm, kteří na tomto úseku trávili dva dny tvrdou prací. 

Dokumenty ke stažení

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU