Pro média > Region Hranicko se prezentoval na mezinárodním turistickém veletrhu

Region Hranicko se prezentoval na mezinárodním turistickém veletrhu

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech – tak se nazývá veletrh Regiontour, který se letos uskutečnil od 15. do 18. Ledna na brněnském výstavišti a své zastoupení zde měl i region Hranicko. V rámci expozice Olomouckého kraje jsme měli svůj výstavní a informační stánek, kde se střídali zástupci Hranické rozvojové agentury, Města Hranice, lázní Teplic nad Bečvou, MIC, ale také zástupy polského partnera projektu Destinační management turistických lokalit Hranicko a Dolina Małej Panwi, který zde prezentoval nedaleký polský region.
První den veletrhu proběhla tisková konference čtyř moravských krajů, kde byl představen společný projekt propagující téma regionální gastronomie a bohatství folklorních tradic -  MORAVA A SLEZSKO – region plný chutí a zážitků. I zde mělo Hranicko své zastoupení a to v podobě ochutnávek produktů ze Stříteže nad Ludinou – Střítežské pecáky paní Moniky Roderové a Valašský penicilín z likérky pana Tomáše Koláčka. Oba místní produkty měly velký úspěch a všem moc chutnaly.
První dva dny veletrhu byly určeny pro odborníky, kdy ve čtvrtek jsme na stánku mohli přivítat také zastupitele měst a obcí regionu a kraje. Mezi nimi nechyběl pan Miroslav Wildner – starosta města Hranice, pan Zdeněk Lév – starosta Stříteže nad Ludinou, pan Eduard Kavala – starosta Bělotína, pan Vojtěch Bušina – vedoucí odboru MěÚ Hranice, ale také bývalý hejtman Olomouckého kraje RNDr. Ivan Kosatík. Sobota a neděle byla pak určena pro veřejnost a především v sobotu navštívilo náš stánek velké množství lidí, kteří měli o region opravdu zájem a ne jen o „notoricky“ známé turistické objekty. Velký počet návštěvníků přitahovala naše mlynářská cyklotrasa, jejíž propagaci podpořilo také vystoupení Mlynářské kapely Franty Kopeckého a to v sobotu během dne přímo v expozici Olomouckého kraje.
Aktivity a propagace všech obcí regionu na veletrhu Regiontour 2009 byla uskutečněna v rámci projektu Destinační management turistických lokalit Hranicko a Dolina Małej Panwi, který je podpořen z prostředků ERDF a OP Přeshraniční spolupráce Česko - Polsko.
Kontakt: Michaela Randáčková, telefon: 733137754, e-mail: m.randackova@regionhranicko.cz 

Dokumenty ke stažení

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU