Pro média > Počasí opět poznamenalo účast na mlynářském cyklovýletě

Počasí opět poznamenalo účast na mlynářském cyklovýletě

Pouze hrstka cyklistů vyrazila v sobotu 27. 6. 2009 na třetí společný cyklovýlet, který se jel v náhradním termínu. Jeli jsme nejdelší okruh přes Špičky, Starojickou Lhotu, Palačov, Hustopeče, Skaličku a Ústí. Celkem 44,24 km s průměrnou rychlostí přes 18 km/h zvládli krajánci ve vlhkém počasí, kdy se jim nad hlavami neustále honila mračna, ale prvních pár kapek spadlo až v samotném závěru ve Skaličce a Ústí. “Myslím, že tak malá účast byla způsobena jednak nepříznivým počasím, a jednak tím, že cyklovýlet byl již těsně před letními prázdninami a někteří lidé jsou již na dovolených“: vyjádřila se k sobotní účasti Michaela Škrobánková, koordinátorka akcí na cyklotrase. „Tento výlet se konal v náhradním termínu, což mohlo také způsobit, že lidé o něm moc nevěděli, ačkoli toto upozornění bylo na našich webových stránkách již měsíc před jeho konáním“: dodala Škrobánková.
Paní Petra Kočnarová - starostka obce Skalička - neporušila již tradiční rituál a cyklisty uvítala v obci lahví domácí pálenky, což bylo velmi příjemné zpestření a všem moc chutnala. Krajánky pak zaujal poutavý výklad pana Antonína Červeka o jeho větrném mlýně i jeho prohlídka. Plánovanou zastávku v Ústí na pouti Sv. Petra a Pavla však zhatil déšť a tak se všichni z Hospůdky U Čápa, kde do soutěžních průkazů obdrželi další kontrolní razítko, vydali rovnou do Hranic.
Po letních prázdninách je nově plánovaný čtvrtý cyklovýlet, tentokrát na Záhoří, který se pojede 5. 9. 2009. Aktuální informace na www.regionhranicko.cz
 
Pro více informací kontaktujte: Michaela Škrobánková, telefon 733137754, e-mail: m.skrobankova@regionhranicko.cz 
© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU