Pro média > Mikroregion připravuje Databázi řemesel na Hranicku

Mikroregion připravuje Databázi řemesel na Hranicku

Mikroregion Hranicko připravuje v rámci projektu Za poznáním mikroregionu Hranicko databázi řemesel na Hranicku, která ponese název "Probuďme v sobě zručnost našich předků". Databáze má za cíl seznámit občany se všemi tradičními řemesly, ať už s těmi, kterými se živili naši předkové, či které se doposud provozují.

Databáze řemesel by měla všechny zájemce seznámit se specifiky jednotlivých řemesel, tedy co všechno musel řemeslník ovládat a jaké náčiní pro svou práci potřeboval. Kdy a kde na Hranicku bylo řemeslo nejrozšířenější, či nejuznávanější, a která řemesla se dochovala do dnešní doby a stále se provozují.

Informace pro Databázi řemesel budou získávány z historických publikací, archivních materiálů, obecních úřadů a dalších zdrojů. Máme také velký zájem spolupracovat s vyznavači místní historie i s občany, v jejichž rodinách se nějaké řemeslo vykonávalo, či ještě vykonává.

Tímto bychom chtěli vyzvat všechny znalce i příznivce místní historie a tradičních řemesel, aby v případě zájmu přispět svými znalostmi do Databáze tradičních řemesel, zasílali své poznatky, postřehy, či jiné příspěvky k tématu na email p.vaculova@regionhranicko.cz. Nebo nás kontaktovali telefonicky na číslech 581 626 202, či 739 428 371 (Pavla Vaculová). Tato výzva platí do 11. prosince 2009.

 Těšíme se na Vaše příspěvky.

Dokumenty ke stažení

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU