Pro média > Hranicko lákalo v Brně na Cyklostezku Bečva a balíčky zážitků

Hranicko lákalo v Brně na Cyklostezku Bečva a balíčky zážitků

Na veletrhu Regiontour 2011 v Brně (13. – 16. 1. 2011) měli návštěvníci možnost setkat se nejen s městem Hranice, regionem Hranicko, Lázněmi Teplice n. B., ale také s řemeslníky z našeho regionu. Juráňovi ze Skaličky a paní Kolaříková ze Všechovic jednak své výrobky prodávali, ale také předváděli jejich výrobu.

Region Hranicko měl svůj stánek v rámci expozice Olomouckého kraje. Spolu s dalšími turistickými lokalitami zde představovali odborné veřejnosti i ostatním návštěvníkům novinky a zajímavosti z oblasti cestovního ruchu, které připravují na novou sezónu. Kromě stálic nabídky jako jsou prohlídky městské památkové zóny Hranice, Mlynářské cyklotrasy, hranická propast, Zbrašovské aragonitové jeskyně nebo Helfštýn, za Hranicko jsou to letos především balíčky zážitků z oblasti sportu, adrenalinu i relaxace. „Velmi důležitý je pak nově spuštěný rezervační systém s možností on-line objednávky nabízených služeb a balíčků zážitků,“ říká manažerka cestovního ruchu Michaela Škrobánková z Hranické rozvojové agentury. Pro region je také významný rozsáhlý "projekt" Cyklostezky Bečva, o který byl mezi návštěvníky největší zájem. „Hranicko má díky své poloze šanci být u toho, podílet se na budování této první "cyklodálnice" v České republice, pokusit se návštěvníky cyklostezky pozdržet u nás a ještě lépe, znovu je přilákat k návštěvě našeho regionu,“ konstatuje Michaela Škrobánková.

Milovníci jízdy na kole mohou využít nového cykloprůvodce, který jim představuje 24 nejzajímavějších tras vedoucích Moravou a Slezskem. Jeho vydání je společným projektem všech moravských krajů – Zlínského, Jihomoravského, Moravskoslezského a Olomouckého. Mezi šest tras, zastupujících Olomoucký kraj, patří právě i cyklostezka Bečva, a to v úseku Hranice - Přerov v Olomouckém kraji a v úseku Rožnovská a Vsetínská Bečva ve Zlínském kraji.

Dokumenty ke stažení

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU