Mikroregion Hranicko > Setkání mikroregionů na Hranicku

Setkání mikroregionů na Hranicku

12. 9. 2018

Jubilejní 20. setkání mikroregionů Olomouckého kraje se v letošním roce uskutečnilo v našem regionu, tedy mikroregionu Hranicko, přímo v Hustopečích nad Bečvou. Zástupci vedení Olomouckého kraje v čele s hejtmanem a náměstky přijeli řešit se zástupci mikroregionů a starosty obcí témata, které je tíží. Zástupce obcí zajímalo, jak budou pokračovat opravy komunikací II. a III. tříd v regionu, jak kraj koordinuje opravy s Ředitelstvím silnic a dálnic, které má ve správě silnice I. třídy. Starosty a zástupce mikroregionů také zajímalo, jaké dotační programy chystá na příští rok Olomoucký kraj, kolik peněz a na co budou moci žádat. Nově připravuje kraj dotační program na rekonstrukce a opravy kulturních domů na vesnicích. Obvykle je to to jediné, co v obcích mají a kde se mohou občané scházet ke kulturním a společenským akcím. Kraj bude také nově podporovat obchody v obcích do 500 obyvatel. Lze to chápat jako vstřícný krok občanům k zachování služeb na venkově a kvalitě venkovského života. Hejtman Ladislav Okleštěk také informoval o podpoře sociálních služeb v Olomouckém kraji. Hejtman na závěr jednání popřál starostkám a starostům hodně štěstí v následujících komunálních volbách a zejména hodně sil v další práci.

Po ukončení jednání paní starostka městyse Hustopeče nad Bečvou, Ing. Júlia Vozáková pozvala všechny přítomné k nahlédnutí do nové sportovní haly, která byla vystavěna z prostředků městyse a s finančním přispěním Olomouckého kraje. Poté mohli přítomní navštívit místní zámek, který prochází postupnou rekonstrukcí již od roku 2003 a který získává krásnou podobu.

Podobná setkání jsou důležitá nejen pro setkání zástupců kraje s místní samosprávou, ale i pro setkávání starostek, starostů a zástupců mikroregionů, ke sdílení zkušeností, předávání informací apod.

 

Ing. Marcela Tomášová, manažerka mikroregionu Hranicko.

Marcela Tomášová

m.tomasova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU