MAS Hranicko > Čtenářská dílna a spolupráce s chůvou

Čtenářská dílna a spolupráce s chůvou

24. 3. 2017

V tomto týdnu v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Hranicko proběhla čtenářská dílna a otevřená hodina na téma vzdělávání dětí mladších tří let a spolupráci s chůvou.

Ve středu 22. 3. 2017 odpoledne se v knihovně ZŠ Šromotovo sešlo 16 pedagogů základních škol na Hranicku, kteří si vyzkoušeli čtenářskou dílnu v roli žáka pod vedením Ellen Hašové. Účastníci modelově řešili úkoly ke čtení, předali si tipy na úkoly do čtenářských dílen dle pokročilosti čtenářů, věnovali se volbě knížek a vhodnosti zahájení dílen čtení a byl prostor i pro vzájemnou výměnu zkušeností s vývojem čtenářů od 1. do 5. třídy.

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 ráno se pak sešly učitelky mateřských škol v MŠ Pohádka v Hranicích, kde proběhla prohlídka školky a v oddělení Včeličky otevřená hodina věnující se vzdělávání dětí mladších tří let a spolupráci s chůvou. V následné besedě účastnice diskutovali o výhodách a nevýhodách zapojení dětí mladších tří let do vzdělávání, o platné legislativě, o činnosti chůvy, o možnosti využít k zaplacení chůvy ze šablon, ...

Všechny tyto akce, semináře, exkurze a mnoho dalších, které pro Vás chystáme, jsou realizovány a hrazeny z projektu "Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Hranicko" (tzv. MAP pro Hranicko). Sledujte dál web MAP a máte-li chuť se zapojit, nebojte se ozvat a ovlivnit vzdělávání v našem regionu.

Mgr. Hana Gaďurková

h.gadurkova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU