Hranická rozvojová agentura > Vyhlášení vítězů soutěže Do práce na kole 2018 v Hranicích

Vyhlášení vítězů soutěže Do práce na kole 2018 v Hranicích

20. 6. 2018

Soutěžící byli odměněni na Slavnostním vyhlášení, které proběhlo v sobotu 16. 6. v 15.00 hodin, v parku Sady Čs. legií v Hranicích v rámci akce Pokoř své Hranice 2018. Vítězové obdrželi hodnotné ceny od partnerů soutěže.

Během května 2018 našlapalo do práce a z práce celkem 16 347 účastníků výzvy přes 400 tisíc zelených kilometrů po celé České republice.

8. ročníku soutěže Do práce na kole 2018, do kterého se město Hranice zapojilo již po třetí, se zúčastnilo celkem 122 soutěžících za Hranice, což přestavuje nárůst o 48 účastníků, ve srovnání s loňským rokem.

Tématem letošního ročníku bylo „Zachraň město“, tedy upozornění na to, že právě více cyklistů může ulevit ulicím od přetížené automobilové dopravy. Cyklisté, chodci a běžci také proměňují celkovou atmosféru měst. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Proto se organizátoři po celé ČR snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a aby posléze u udržitelné dopravy zůstali. Proto je kladen největší důraz na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu).

V soutěžní kategorii Pravidelnost týmů se tedy na Hranicku umístili na 1. – 3. místě hned 3 týmy: PONY 2 ze společnosti PONY AUTO trend s.r.o., BBC Smart Access ze společnosti Behr Bircher Cellpack BBC Czech s.r.o. a tým Město Hranice - MP a IT za Město Hranice.

Ve Výkonnosti jednotlivců se na 1. místě v kategorii ženy umístila Jana Andrýsková ze společnosti SSI Schäfer s.r.o., na 2. místě Vlaďka Machancová ze společnosti PONY AUTO trend s.r.o. a na 3. místě Veronika Rejzková jezdící za Město Lipník nad Bečvou. V mužské kategorii letos zvítězil Miroslav Skřička ze společnosti Henniges Hranice, s.r.o., 2. místo získal loňský vítěz Stanislav Ház ze společnosti KUNST, spol. s r. o., Hranice a na 3 místě se umístil Jaromír Vašut ze společnosti Behr Bircher Cellpack BBC Czech s.r.o.

Všem účastníkům děkujeme za zapojení do soutěže a za mnoho najetých, odchozených a naběhaných zdravých kilometrů.