Hranická rozvojová agentura > Starostové podepsali memorandum o porozumění

Starostové podepsali memorandum o porozumění

5. 10. 2018

Další krok ke zlepšení situace v oblasti dopravy udělali společně starostové SO ORP Hranice v úterý 2. 10. 2018 na zámku v Hranicích. Zde, pár dní před komunálními volbami, podepsali Memorandum o porozumění, které nastavuje podmínky k dalšímu řešení a plánování mobility v regionu. K tomu, aby byl náš region více udržitelný a orientovaný na potřeby lidí a k zabezpečení souvislé spolupráce mezi partnerskými institucemi. 

Doprava dojíždějících osob není záležitostí pouze jedné obce, ale celého regionu a podpisem tohoto memoranda všichni signatáři uznali důležitost spolupráce i za hranicemi svých obcí a mezi různými zúčastněnými partnery. Udržitelná a lidsky orientovaná mobilita zajistí vyšší kvalitu života občanů a tím posílí region Hranicko pro budoucí prosperitu. 

Tato aktivita je součástí mezinárodního projektu Smart Commuting, jehož partnerem je i Hranická rozvojová agentura a který je financovaný z prostředků programu Interreg Central Europe. Projekt bude realizován až do května 2020 a více se o něm můžete dozvědět na webových stránkách: https://www.interreg-central.eu/Content.Node/SMART-COMMUTING.html 

Michaela Škrobánková

m.skrobankova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU