Aktuality > Letošní Den s regionem Hranicko se blíží, nabídne dosud nejbohatší program

Letošní Den s regionem Hranicko se blíží, nabídne dosud nejbohatší program

28. 7. 2010

Už čtvrtý ročník akce pod názvem Den s regionem Hranicko proběhne v sobotu 4. září na už tradičním místě, tedy ve sportovním areálu ve Valšovicích. Spojené síly třech pořádajících organizací, tedy Mikroregionu Hranicko, Rozvojového partnerství a Hranické rozvojové agentury, si pro Vás připravily dosud nejbohatší program, který stojí jak na spolehlivých jistotách, tak novinkách.

Jako už tradičně se první část dne, a to přesně od 8.30h, ponese ve znamení turnaje ve hře pétanque O pohár mikroregionu Hranicko a další lákavé ceny. Pétanque je jednoduchá oddychová hra, u které i úplní nováčci dokážou vítězit nad zkušenými matadory, proto se nemusí vůbec bát ani ti, kdo by si tuto hru chtěli vyzkoušet poprvé. Hraje se v tříčlenných družstvech, zúčastnit se mohou jakékoliv týmy po odeslání přihlášky, která je ke stažení v příloze, na email m.skrobankova@regionhranicko.cz.

Druhá část této akce, která se může pyšnit naprosto pohodovou a přátelskou atmosférou se ponese především v rytmu hudby a tance. Od 14 hodin se na podiu budou střídat dětské taneční soubory místní i z partnerského regionu v Polsku, z partnerské MAS z Kyjovska přijede zahrát poctivá cimbálovka Javor. Program ovšem zpestří také Biketrialová exhibice, kdy hoši na kolech předvádí akrobatické kousky na trati z europalet. V závěru odpoledního programu pak dostanou prostor spíš rockeři, polská kapela Rooster bude mít v tuzemsku premiéru, za to Gentlemen's Club už určitě zná a těší se na něj každý Hraničák i mládež z okolí. Na celý program bude vstup zcela zdarma.

Po celý den pak můžete s dětmi navštívit skákací hrad nebo je odložit v dětském koutku plném soutěží, které pro nás zajistí Mateřské centrum Dráček. Dospělí se budou moci vyřádit na atrakci Bungee-running nebo si zastřílet z luku, pro všechny pak budou připraveny ochutnávky a prodej místních specialit, domácích sýrů, klobás, pecáků či slivovice. Svůj stánek místních specialit přivezou také kolegové ze západních Čech. Své umění také předvedou 3 až 4 tradiční řemeslníci. Na akci se veřejnosti představí nové mobilní vybavení Rozvojového partnerství v podobě profi podia, velkokapacitních stanů, stánků, lavic a stolů, návštěvníci tak budou také dobře ochráněni v případě horšího počasí.

Jak vidno, letošní program je poskládán tak, že si vyberou zájemci všech žánrů, příznivci sportu, muziky i dobré zábavy. Novinkou a nabídkou organizátorů se také letos stává kyvadlová doprava, která v několika hlavních časech během dne zajistí dopravu mezi Šromotovým náměstím v Hranicích a Valšovicemi. Doprava bude zdarma, ale pro její využití je potřeba se předem nahlásit na email m.skrobankova@regionhranicko.cz. Potřebujeme totiž dopředu vědět, jak velké vozidlo je potřeba zajistit tak, ať se na akci i z akce dostanete dle Vašeho přání. Jízdní řád kyvadlové dopravy najdete v příloze.

František Kopecký

f.kopecky@regionhranicko.cz

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU