Aktuality > České a polské školy rozjedou projekt „S přírodou a tradicemi společně“

České a polské školy rozjedou projekt „S přírodou a tradicemi společně“

4. 6. 2010
V září letošního roku se rozjede na třech základních školách z hranického regionu projekt nazvaný S přírodou a tradicemi společně, na kterém budou školy po dobu jednoho a půl roku spolupracovat s partnerskými školami z města Kolonowskie. V rámci projektu, který bude podpořen z Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013, budou české a polské školy spolupracovat při organizaci aktivit z oblasti environmentální výchovy, přírodovědné oblasti a budou se seznamovat s tradicemi sousedního státu. Do projektu se zapojí základní školy z Bělotína, Stříteže nad Ludinou a Hustopeč nad Bečvou. Školy budou organizovat Velikonoční dílny a výstavu, Multimediální encyklopedii přírody a Orientační závod. 
Na polské straně se projektu účastní tři základní školy a jedno gymnázium. Plánované aktivity na polské straně budou tedy čtyři: Vánoční výstava, Ekologický den, Ptáci z našeho okolí a Polsko-český festival lidových písní. 
Na přípravě jednotlivých aktivit se budou podílet všechny zapojené školy. Děti budou vyrábět různé předměty, nacvičovat scénky a písničky. Společné prezentace plánovaných aktivit proběhnout na setkáních na půdě českých i polských škol. 
V projektu jsou plánovány tři výlety českých žáků do Polska a tři výlety polských žáků do našeho regionu. Mimo to proběhne ještě jedna schůzka zástupců škol a partnerských organizací ve městě Kolonowskie. 

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU