Aktuality > Seminář poskytl informace o nevyužitých prostorách na Hranicku a možnostech jejich využití

Seminář poskytl informace o nevyužitých prostorách na Hranicku a možnostech jejich využití

23. 7. 2010
Ve středu 15. července se ve Špičkách uskutečnil seminář s názvem Investice do nevyužitých prostor na Hranicku. Hlavním bodem programu bylo představení projektu Zmapování a marketing nevyužitých prostor na Hranicku, který realizuje Rozvojové partnerství regionu Hranicko ve spolupráci s Hranickou rozvojovou agenturou. Projekt si vzal za cíl zmapovat nevyužité objekty na Hranicku a prezentovat je v databázi nevyužitých objektů, která je umístěna na stránkách Rozvojového partnerství regionu Hranicko (přístup do databáze zde). V databázi je nyní umístěno 25 objektů z celého hranického regionu, které mohou sloužit pro celou škálu aktivit od výroby, přes poskytování služeb až pro účely spolkových aktivit. 
Ve druhé části semináře vystoupili zástupci agentury Czechinvest, kteří se věnovali tématu financování podnikatelských záměrů na obnovu nevyužitých prostor a také představili databázi nemovitostí, kterou buduje právě agentura Czechinvest. Paní Lenka Gondová z Olomoucké pobočky Czechinvestu představila program Nemovitosti z Operačního programu podnikání a inovace, v rámci kterého mohou žadatelé získat značné prostředky na obnovu nevyužitých prostor, neboli brownfieldů. 
Na možnosti získání finančních prostředků navázal Ing. Jan Balek z Hranické rozvojové agentury, který představil Regionální operační program, z něhož mohou čerpat podnikatelé, kteří rozjíždějí či rozšiřují své podnikání. Další možností získání finančních prostředků na obnovu brownfieldů je podání žádosti do Programu rozvoje venkova, který poskytuje dotace na zakládání a rozvoj podnikání, mimo jiné i v oblasti cestovního ruchu, což může být zajímaví pro majitele venkovských usedlostí, které leží ladem.
Projekt je realizován v rámci Programu rozvoje venkova ČR jako projekt spolupráce. Partnery projektu jsou MAS Na cestě k prosperitě z Prostějovska a MAS Mohelnicko, kteří také zmapovali nevyužité objekty na území svých regionu a prezentují je v databázi.
Přístup do databáze je zde.
Fotogalerie k semináři ke shlédnutí zde
© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU