Aktuality > Již běží první projekt, podpořený v rámci Prorodinných opatření MAS-OPZ

Již běží první projekt, podpořený v rámci Prorodinných opatření MAS-OPZ

26. 2. 2019

MAS Hranicko s radostí prezentuje první aktivitu projektu Příměstské tábory na Hranicku, realizovaného v rámci 2. výzvy MAS Hranicko-OPZ-Prorodinná opatření I. Jedná se o příměstský tábor, který proběhl v termínu od 18. do 22. 2. 2019 v lyžařském areálu na Potštátě nedaleko Hranic. Termín konání tábora byl vybrán účelově tak, aby se kryl s termínem školních jarních prázdnin na Hranicku a rodiče měli možnost přenechat péči o děti táborovým vedoucím. Osmnáct přihlášených dětí využívalo krásného počasí a stále dostatečného množství sněhu na sjezdovce a skoro celé čtyři dny strávily s lyžemi a snowboardy na svahu.

Díky obdržené dotaci bylo možné pro děti nakoupit sportovní náčiní, které jim veselí na kopci ještě více zpříjemnilo. Dále byly zakoupeny stoly, lavice a várnice na čaj. Vzhledem k tomu, že na Potštát a zpět do Hranic neexistuje brzy ráno a kolem 15 h odpoledne vhodné spojení hromadnou dopravou, byla z dotačních prostředků hrazena i autobusová doprava. V polovině týdne děti vyrazily na skautskou výpravu do lesa, kde se hravou formou dozvěděly něco z oblasti ekologie a ochrany přírody, došlo i na opékání špekáčků. Poslední den byly uspořádány závody a každý účastník dostal medaili a nějakou tu drobnost za snahu.

Další příměstské tábory se budou konat v průběhu velkých letních prázdnin. Ukončení projektu  je plánováno na prosinec 2020. Příjemcem finanční podpory je První hranická rozvojová, z. s., která na jeho realizaci získala finanční podporu ve výši 1 442 000 Kč z Evropského sociálního fondu, a to prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.  

Karolína Berousková

k.berouskova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU