Aktuality > Proběhla první ze série otevřených hodin v MŠ

Proběhla první ze série otevřených hodin v MŠ

28. 3. 2019

Ve čtvrtek 7. března proběhla v mateřské škole v Drahotuších první ze série otevřených hodin. Paní učitelky se sešly, prohlídly si budouvu MŠ a všechny třídy. Ve třídě Sluníček si prohlédly koutek živé přírody, ve kterém děti sledují vývoj brouka zlatohlávka a chovají africké šneky. Viděly práci s robotickou myší - sestavení dráhy a programování. Samotná otevřená hodina proběhla ve třídě Berušek, kde proběhlo přivítání s dětmi v komunitním kruhu, logopedická chvilka, tělovýchovná chvilka, cvičení s padákem, ukázka oblíbených pohybových her, práce s písní "Císařovna" a relaxace se zvonkohrou.

Po otevřené hodině následovala a reflexe a sdílení dobré praxe. Řešila se různá témata od využití pomůcek, přes financování až ke spolupráci s pedagogicko - psychologickou poradnou. Každý si odnesl nějakou inspiraci pro svou pedagogickou praxi a už nyní se těším na další otevřené hodiny, které nás v tomto školním roce čekají.

18.4. 2019 v MŠ Pohádka Hranice: Vzdělávání dětí mladších tří let s podporou chůvy

9.5. 2019 v MŠ Pramínek Teplice: Environmentální vzdělávání a podpora nadání u dětí v MŠ

23.5. 2019 v MŠ Všechovice: Běžný den v MŠ s dvouletými dětmi

30.5.2019 v MŠ Potštát: Ukázka práce se šlapacími notami

Informace o plánovaných aktivitách projektu můžete sledovat na webových stránkách v kalendáři akcí a také na facebookové stránce projektu MAP pro Hranicko.

Mgr. Hana Gaďurková

h.gadurkova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU