Aktuality > Na Hranicku vzniknou další venkovské expozice

Na Hranicku vzniknou další venkovské expozice

20. 6. 2012
Dnes byl na webu Státního zemědělského intervenčního fondu zveřejněn seznam doporučených Žádostí o dotaci na realizaci Projektů Spolupráce MAS. Rozvojové partnerství uspělo v pořadí už se šestým projektem nzvaným tentokrát Za poznáním a odkazem předků II., na kterém spolupracujeme s MAS Mohelnicko. Jeho hlavním výstupem bude vybudování Muzea námořníka Toma ve Skaličce a rozšíření expozice Jak se žilo v Ójezdě v Horním Újezdě. Dalšími aktivitami projektu je mimo jiné vytvoření naváděcích tabulí pro tyto 2 nové i další chystané či už vzniklé expozice, stejně jako vytvoření 3D prohlídek na propagačním webu muzeí. Rovněž je připravena společná studijní cesta po muzejních expozicích na Kyjovském Slovácku, určená pro zájemce o muzejnictví a provozovatele existujících i budoucích venkovských expozic na Hranicku. Podrobněji o projektu viz přiložená prezentace.

Celkový rozpočet projektu na naší straně je 1.988.419,- Kč, dotace činí 1.349.540,- Kč, realizace expozic je plánována na jaro 2013.

Co se týče dalšího projektu Spolupráce na vybudování muzeí ve Všechovicích a na Potštátě, kde jsou partnery MAS Mohelnicko a LGD Kraina Dinozaurów, tak dle aktuálních informací z polské strany už pro jejich řídící orgán doplnili a opravili všechny chyby v jejich části projektu a čekají na výzvu k podpisu Smlouvy. Na tento moment čekáme i my, protože teprve potom můžeme podepsat Dohodu o poskytnutí dotace se SZIFem na české straně a pustit se do realizace. Vše by se mělo stihnout do konce července, díky MAS tak na Hranicku vzniknou v brzké době další 4 venkovské expozice, které doplní už otevřené muzea v Býškovicích a Bělotíně.

František Kopecký

f.kopecky@regionhranicko.cz

Fotografie

Muzeum námořníka Toma vznikne ve Skaličce v domě, ve kterém žil cestovatel, fotograf a stavitel lodí Tomáš Vítek.
Expozice v Horním Újezdě bude rozšířena o dalšé prostory v podkroví bývalé školy. Zaměřena bude převážně na místní rodáky a významné historické osobnosti.
© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU