Aktuality > MAS Hranicko podpoří v programu MAS-PRV 12 podnikatelů a zemědělců

MAS Hranicko podpoří v programu MAS-PRV 12 podnikatelů a zemědělců

16. 3. 2018

Místní akční skupina Hranicko zveřejnila minulý týden výsledky Výzvy č.1 dotačního programu MAS-PRV, v níž vyhlásila hned 4 oblasti podpory. MAS doporučila k získání dotace celkem 12 ze 17 hodnocených projektů, které si mezi sebou rozdělí něco málo přes 5 milionů korun dotačních prostředků. Pdorobný přehled naleznete v příloze Aktuality nebo na odkazu zde..
V oblasti rozvoje zemědělských podniků uspělo všech 6 žadatelů. Hana Klvaňová, Statky Potštát, Eduard Kozák a Radek Hradil pořídí novou zemědělskou techniku, Lubomír Holčák zmodernizuje technologii dojení a Petr Voldán dokončí výstavbu ustájení pro skot. Celkově mezi zemědělce zamíří téměř 2 miliony korun dotací, sami přidají další více než 2 milióny ze svého.
Zemědělci mohli žádat také v oblasti zpracování zemědělských a potravinářských produktů, kde byl podán jediný projekt. Eduard Kozák zmodernizuje podnikovou prodejnu v Lučicích u Bělotína a pořídí si užitkový automobil pro rozvoz svých výrobků. Z celkového rozpočtu 2,1 milionů korun tvoří dotace cca 600.000 Kč.
Více než dvojnásobný převis zájmu žadatelů zaznamenala oblast drobného podnikání. Z osmi hodnocených projektů stačila předem určená finanční alokace na tři z nich. Firma Apetite mix z Horního Újezda pořídí homogenizátor pro výrobu sypkých potravinářských směsí a k tomu rovněž užitkový automobil pro distribuci zboží. ZHT Group s.r.o. vybaví výrobní halu ve Slavíči mostovým jeřábem a hrotovým soustruhem, do třetice PILA POTŠTÁT rozšíří svůj technologický park o automatickou krátící pilu. V součtu tyto 3 projekty získají více jak 1.800.000 Kč dotací, které doplní více než třemi milióny korun vlastních prostředků.
Cestovnímu ruchu na Hranicku pomůže realizace 2 projektů, kdy Ski klub Hranice dokoupí další sněžné dělo pro lyžařský areál na Potštátě a Michal Hapala nabídne rodinnou rekreaci v areálu Tree House vyhlídka v Hranicích. Oba žadatelé si mezi sebou rozdělí téměř 700.000 Kč dotací a víc jak 800 tisíc pak doplní ze svých rozpočtů.

MAS Hranicko cyhstá na duben vyhlášení další Výzvy, pdorobnosti v samostatné Aktualitě.

František Kopecký

f.kopecky@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU