Aktuality > Vodáci z Hranic otestovali řeku Mała Panew v Polsku

Vodáci z Hranic otestovali řeku Mała Panew v Polsku

14. 7. 2010
Skupina mládeže z Klubu vodních sportů Hranice vycestovala na studijní cestu do regionu Dolina Malej Panwi. Jejich dvoudenní návštěva v partnerském regionu se konala v rámci projektu Destinační management turistických lokalit Hranicko a Dolina Malej Panwi, který je realizován  z OP Přeshraniční spolupráce Česko - Polsko.
Vodáci svůj čas v Polsku využili maximálně, kdy první den navštívili nově zrekonstruovaný Jura Park v Krasiejowě, který se za posledních několik měsíců opravdu změnil a postupně se z něj stává velký komplex, zábavné centrum pro celou rodinu. Večer se ke skupině připojil také starosta města Kolonowskie a další zástupci samosprávy. 
Druhý den se skupinka vodáků již těšila na místo, kde se cítí doslova jako ryba ve vodě. Připraveno bylo 20 kajaků a i přes vytrvalý déšť se  mládežníci vydali na sjíždění řeky. Ovšem nepříznivé počasí plánovanou trasu poněkud zkrátilo a místo 4 - 5 hodin strávili vodáci na řece asi jen 2,5 hodiny. I tak si řeku užili a závěrečné grilování a opékání špekáčků všechny dostatečně zahřálo.
Do konce projektu zbývá dva a půl měsíce a v září je naplánována závěrečná studijní cesta, určená především pro zástupce samospráv regionu Hranicko. O programu a přesném termínu budeme včas informovat na webových stránkách www.regionhranicko.cz

Michaela Škrobánková

m.skrobankova@regionhranicko.cz

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU