Aktuality > Vítězové soutěže Do práce na kole 2017 v Hranicích a vyhodnocení závěrečného dotazníku

Vítězové soutěže Do práce na kole 2017 v Hranicích a vyhodnocení závěrečného dotazníku

17. 7. 2017

7. ročníku soutěže Do práce na kole 2017, do kterého se město Hranice zapojilo již po třetí, se účastnilo celkem 74 soutěžících. Slavnostní vyhlášení proběhlo 11. 6. v parku Sady Čs. legií v Hranicích v rámci akce Pokoř své Hranice. Vítězové obdrželi ceny od partnerů soutěže.

V soutěžní kategorii Pravidelnost týmů se na 1. místě umístil tým Czech Etimex ze společnosti Czech Etimex s.r.o., na 2. místě PONY 1 ze společnosti PONY AUTO trend s.r.o. a na 3. místě tým PONY 2 ze společnosti PONY AUTO trend s.r.o..

Ve Výkonnosti jednotlivců se na 1. místě v kategorii ženy umístila Vlaďka Machancová ze společnosti PONY AUTO trend s.r.o., na 2. místě Marta Hančíková ze společnosti Behr Bircher Cellpack BBC Czech s.r.o. a na 3. místě Lenka Sobková, taktéž ze společnosti Behr Bircher Cellpack BBC Czech s.r.o. V mužské kategorii pak zvítězil Stanislav Ház ze společnosti KUNST, spol. s r. o., Hranice, 2. místo získal Miroslav Mann z Městské policie Hranice a na 3 místě se umístil Jiří Leisser z Města Hranice. Všem účastníkům děkujeme za zapojení do soutěže a za mnoho najetých, odchozených a naběhaných zdravých kilometrů.

Na závěr kampaně proběhlo dotazníkové šetření mezi účastníky soutěže, jehož shrnutí vám představujeme.

Dotazník vyplnilo 10% soutěžících z 12883 soutěžících. V Hranicích odpovědělo na dotazník 8 osob, což představuje 10,8% z celkových 74 soutěžících na Hranicku. Na otázku, zda Budete soutěžit i v příštím roce?, odpovědělo 5 osob určitě ano a 3 osoby v současné době neví, zda se soutěže opět zúčastní.

Hlavním cílem kampaně je, aby si obyvatelé měst vyzkoušeli při dopravě do práce bezmotorové způsoby dopravy, což se daří plnit dobře, neboť 30% účastníků přesedlo na kolo z individuální motorové dopravy, 32% opustilo městskou a příměstskou hromadnou dopravu a 28% jezdí na kole do práce stále. Většina účastníků u jízdy na kole vytrvá I po skončení soutěže (i když dá se očekávat, že dotazník vyplnili spíše aktivnější lidé s kladným vztahem k cyklistice, tak ze všech soutěžících bude podíl vytrvalců nižší).

Velkou roli v kampani hraje i zaměstnavatel. Letos vzrostl počet firem hradící poplatky za DPNK fakturou z 50 % na 60 %! Více než třetina soutěžících se o DPNK dozvěděla v práci (buď z propagace od zaměstnavatele, nebo od kolegů). Na kampani je nejvíce baví hecování s kolegy a týmová společenská událost, kdy v některých firmách, ač jsou malé, se přihlásila většina zaměstnanců.

Všem zúčastněným firmám a jednotlivcům děkujeme a těšíme se na spolupráci i v příštím ročníku.

 

Za koordinační tým

Olga Vilímková, projektová manažerka

tel.: 773 100 050

Dokumenty ke stažení

Fotografie

© 2007-2018 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU