Aktuality > Projekt ENSURE: Diskuse o nové perspektivě společné zemědělské politiky během setkání partnerů ENSURE na Istrii v Chorvatsku

Projekt ENSURE: Diskuse o nové perspektivě společné zemědělské politiky během setkání partnerů ENSURE na Istrii v Chorvatsku

16. 4. 2018

Hranická rozvojová agentura byla jedním z 13 partnerů, kteří se zúčastnili 2. mezinárodního setkání, které se konalo ve městě Motovun (Chorvatsko) od 11. do 13. 4. 2018. Na akci bylo 35 mezinárodních účastníků ze Slovinska, Srbska, České republiky, Polska, Španělska, Bulharska, Lotyšska, Řecka, Černé hory, Itálie, Maďarska a Rumunska společně s MAS Střední Istrie, která celou akci pořádala. Během třídenního programu se partneři bavili o různých tématech, které spadají do obecného tématu akce - »Společná zemědělská politika z nové perspektivy«.

 

V rámci hledání způsobů, jak bojovat proti euroskepticismu, se partneři snažili posílit své hodnoty EU prostřednictvím debaty. Proběhla zajímavá diskuse na téma pozice lokálních výrobků na volném trhu EU. Diskuse se uskutečnila ve střední škole pohostinství a managementu cestovního ruchu v Poreči, kdy i studenti a profesoři se do debaty zapojili. 

Celá událost byla skvělou příležitostí pro MAS Střední Istrie, aby představila své projekty zaměřené na zvýšení spotřeby čerstvých místních produktů ve vzdělávacích institucích. Prezentace a debata byly zakončeny společným obědem, kde byly servírovány hlavně produkty od místních výrobců, kdy oběd byl připravený právě studenty místní školy. 

 

Akce se zúčastnili také zástupci chorvatského národního kontaktního místa pro program Evropa pro občany, aby poskytli přehled o dosud prováděných činnostech a výsledcích probíhajícího programového období 2014-2020. 

 

Partneři měli příležitost zažít Istrii také díky prohlídce okolí Motovunu - proslulé svou jedinečnou polohou, krásnými výhledy a bohatou historií. Seznámili se s istrijskou kulturou prostřednictvím jednoho z nejcennějších úspěchů istrijského středověkého malířství - freska nazvaná "Tanec mrtvých" v Beramu. Při návštěvě místní farmy ochutnali istrijské produkty – lanýže, prosciutto a sýr.  

 

 

Sledujte nás na facebookové stránce ENSURE https://www.facebook.com/ensurenetwork/ 

Michaela Škrobánková

m.skrobankova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU