Aktuality > Poslední šance žádat o finanční prostředky ITI OA

Poslední šance žádat o finanční prostředky ITI OA

25. 2. 2019

Uvažujete o podání žádosti o získání finančních prostředků z EU? Přemýšlíte, zda je ta správná doba na podání? Pak neváhejte! ITI Olomoucké aglomerace vyhlašuje jedny z posledních výzev pro podnikatele a výzkumná centra.

 

V rámci blížícímu se konci programového období 2014—2020 vyhlašuje ITI OA jedny z posledních výzev. V současné chvíli jsou vyhlášeny tři výzvy pro podnikatele a výzkumná centra, jsou jimi výzvy č. 45 Spolupráce – klastryč. 46 Školicí střediska, a č. 47 Nemovitosti.

Jaké je zaměření těchto výzev? 

Program Spolupráce – klastry je určen pro podporu rozvoje inovačních sítí – klastrů jako nástroje pro zvýšení intenzity společných výzkumných, vývojových a inovačních aktivit mezi podnikatelskými subjekty a výzkumnou sférou. Žadatelem mohou být malých a středních podniků (MSP) a výzkumné organizace. 

Do programu Nemovitosti mohou své žádosti podávat majitelé MSP, kteří chtějí modernizovat objekt určený k rekonstrukci, zastaralou infrastrukturu či přeměnit nevyužívanou nemovitost typu brownfield na podnikatelský objekt.

Potenciálními příjemci z programu Školicí střediska jsou majitelé MSP, kteří uvažují o výstavbě nebo rekonstrukci školicího centra pro vzdělávání zaměstnanců či pořízení školicích pomůcek.

„V právě vyhlašované výzvě Spolupráce - klastry je pro podnikatele vyhrazeno 50 mil. Kč. V případě výzvy Nemovitosti je alokováno 220 mil. Kč., kdy má žadatel možnost získat podporu na projekt od 1 mil. až 30 mil. Kč. V rámci výzvy Školicí střediska je alokováno 20 mil. Kč,“ říká Ondřej Lakomý, tematický koordinátor ITI Olomoucké aglomerace.  

Nositel ITI OA bude v letošním roce vyhlašovat také výzvy v oblastech podpory Potenciál, Aplikace, Inovace – Inovační projekt, Technologie a Služby infrastruktury.

„Nepromeškejte jednu z posledních příležitostí čerpat finanční prostředky v tomto programovém období. Pravděpodobně patří k těm posledním,“ dodává Ondřej Lakomý.

V příštím programovém období se bude ČR mimo jiné zasazovat o to, aby mohly být podporovány všechny podniky včetně těch velkých, a to v oblastech, u kterých je jasný společenský přínos (např. vysokorychlostní internet, energetické úspory, hromadná doprava, podpora alternativních pohonů či infrastruktura).

V případě zájmu o získání finanční podpory, může žadatel vyplnit předběžný záměr přes webové stránky Olomoucké aglomerace nebo kontaktovat zástupce ITI OA na e-mailové adrese iti@olomouc.eu či tel. čísle 588 488 773.

Michaela Škrobánková

m.skrobankova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU