Aktuality > Zprůjezdněný úsek Cyklostezky Bečva ze Skaličky až do Hustopeč

Zprůjezdněný úsek Cyklostezky Bečva ze Skaličky až do Hustopeč

2. 7. 2010
Problematický úsek Cyklostezky Bečva, který bývá v létě těžko prostupný, kvůli husté vegetaci, se rozhodly zprůjezdnit starostky obcí Skalička, Špičky a městyse Hustopeče nad Bečvou. Od lávky u osady Na Kačeně až Hustopečským štěrkopískům je cyklostezka vedoucí podél Bečvy v létě velmi těžko prostupná a projíždějící cyklisté zde musí zpravidla z kola sesednout, nebo volit trasu úplně někudy jinudy. Z vlastní iniciativy zorganizovaly starostky tří zmiňovaných obcí dvoudenní akci. Převážně zaměstnanci obcí nebo lidé vykonávající veřejně prospěšné práce se za pomoci křovinořezů, vyžínaček a motorových pil prosekávali hustou vegetací a kopřivami. Začali směrem od Kačeny k Miloticím nad Bečvou a z druhé strany jim šla naproti hustopečská parta.
Cyklisté a turisté se tak již nemusí bát, že se na tomto úseku Cyklostezky Bečva ztratí v neprostupném porostu nebo minimálně popálí o kopřivy.
Tímto patří dík paní Petře Kočnarové, Nadě Polednové, Júlii Vozákové, ale také těm, kteří na tomto úseku trávili dva dny tvrdou prací.  

Michaela Škrobánková

m.skrobankova@regionhranicko.cz

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU