Aktuality > Místo, kde žijeme

Místo, kde žijeme

6. 4. 2017

NADACE VIA vyhlásila další ročník programu „Místo, kde žijeme“. Jedná se o program pro ty, kteří chtějí propojit místní lidi, firmy a instituce a společně upravit nějaké konkrétní veřejné prostranství, ať už jde o park, náves, náměstí či třeba malý zarostlý plácek. Program chce pomoci proměnám takových míst, které se stávají základnou pro další setkávání a pomůžou k tomu, že naše okolí ožije.

NADACE VIA chce podpořit přeměnu konkrétního veřejného prostoru dle potřeb veřejnosti. Jde o spolupráci s různými lidmi z různých sfér veřejného života, vytvoření prostoru pro diskusi, umožnit lidem zapojit se do života obce a prohloubit jejich vztah k místu, kde žijí.

Co je možné získat?

- 300.000 Kč na plánování a obnovu/výstavbu veřejného prostranství

- odborného konzultanta, který je průvodce v průběhu přípravy a plánování i při samotné proměně veřejného prostranství

- účast na 3 odborných seminářích, tematicky vycházejících z průběhu projektů (plánování proměny s veřejností, získávání místních zdrojů a stavby s dobrovolníky)

Komu je program určený? 

Nestátním neziskovým organizacím (NNO), příspěvkovým organizacím (PO), účelovým zařízením církví (ÚZC) a obcím do 2000 obyvatel. V obcích a městech nad 2000 obyvatel musí být nositelem projektu NNO/PO/ÚZC (obec či město jsou tedy partnerem projektu). 

Další informace o programu najdete na webových stránkách NADACE VIA

Michaela Škrobánková

m.skrobankova@regionhranicko.cz

Fotografie

© 2007-2019 Mikroregion Hranicko | kontakt | mapa stránek

Admin | Euroteam
Spolufinancováno z prostředků EU